حقایق جالب درباره بازی پابجی

بازی پابجی وقتی اولین بار در سال ۲۰۱۷ به عرضه رسید به سرعت به محبوبیت زیادی دست یافت. مخصوصا وقتی که این بازی پابجی در کنسول و همین طور گوشی موبایل نیز عرضه شد. همین طور بازی پابجی به دلیل این که بتل رویال را معرفی نمود باعث شد تا بازی های دیگر نیز دچار تغییرات زیادی گردند و در سال های اخیر بتل رویال های مختلفی در همه سبک ها تولید و عرضه شده است. با این که تقریبا همگان از وجود این بازی جذاب باخبر هستند اما کمتر کسی پیدا می شود که از یک سری حقایق جالب درباره این بازی اطلاع داشته باشد که در ادامه مطب قصد داریم تا شما را با این اطلاعات آشنا سازیم.

 بخوانید درباره ترفند های بازی پابجی

سازنده پابجی

آیا شما از سازنده بازی پابجی اطلاع دارید؟
فردی ایرلندی به نام Brendan greene با مطالعه کتاب معروف بازی های گرسنگی توانست به ایده های خلاقانه ای در زمینه بازی دست یابد که از آن ایده ها در تولید پابجی استفاده شده است. همچنین رسیدن به بازی پابجی تنها محدود به خواندن این کتاب نمی شود. بلکه ایده ساخت بتل رویال نیز از فیلمی به همین نام سرچشمه گرفته است. تا قبل از این بازی این فرد ایرلندی هیچ گونه اطلاعاتی درباره برنامه نویسی نداشت ولی به دلیل ایده های جالبی که داشت تنها برای ساخت بازی پابجی شروع به یادگیری کد نویسی کرد. greene همچنین اعلام کرده است که تمایلی به ایجاد بازی پابجی دو نخواهد داشت.

بازی پابجی

علت اسم گذاری بازی

پابجی کوتاه شده اسم player unknowns battle grounds است. شاید انتخاب این اسم از نظر شما طولانی و عجیب باشد. گرین که سازنده بازی پابجی است همواره به اسم ناشناخته در نام کاربری خود علاقه زیادی داشته است به همین دلیل از این اسم در عنوان بازی استفاده شده است. طبق اخبار موثق گرین در حال حاضر مشغول تولید یک بازی جدید بر پایه یک خط داستانی مشخص است که این پروژه به احتمال قوی در سال آینده به عرضه خواهد رسید.

بخوانید درباره حقایق جالب درباره بازی پابجی

نادرترین آیتم بازی پابجی

آیتم مشهوری که از آن به عنوان دستمال گردن قرمز یاد می شود یکی از وسایلی است که هنگامی که بازی برای اولین بار عرضه شد در نسخه های پیش خرید موجود بود. بعد از آن بازیکنان می توانستند آن را از لوت باکس ها تهیه کنند. ولی با گذشت زمانی دیگر امکان گرفتن دستمال گردن قرمز از طریق لوت باکس نیز چندان مهیا نبود مگر این که شخص شدیدا خوش شانس باشد. حتی یکی از بازیکنان برای گرفتن این آیتم هزار دلار هزینه کرده است!

رکورد حضور بیش ترین تعداد بازیکنان در یک زمان

در سال ۲۰۱۷ با حضور نزدیک به سه میلیون و صد هزار بازیکنان به صورت هم زمان رکوردی فوق العاده برای این بازی رقم خورد و به شهرت سازندگان آن افزود. همچنین جالب است که بدانید رکورد قبلی پابجی نیز متعلق به خودش در ماه پیش از آن بوده است و می توان گفت که پابجی از جمله بهترین بازی های موجود از منظر حضور بازیکنان به صورت آنلاین است.
عبارتی که بعد از برنده شدن به نمایش در می آید
هنگامی که یک بازیکن در بازی پابجی موفق می شود تا مقام اول را کسب کند یک عبارت جالب تحت عنوان winner winner chicken dinner بر روی صفحه نمایش نقش می بندد. این عبارت بر خلاف تصور همگانی توسط خالقان بازی ایجاد نشده است . در سال ۱۹۳۰ که مردم در یک سری بازی های خیابانی شرکت می کردند هنگامی که موفق می شدند در بازی برنده شوند پول زیادی به دست می آورند این امر برای قشر فقیر جامعه بسیار مسرت بخش بود. با این پول فرد برنده قادر بود که یک مرغ برای شام شب خود تهیه کند. با گذشت سال ها این عبارت تبدیل به یک ضرب المثل شد و امروزه در جاهای مختلفی از آن استفاده می کنند.

بازی پابجی
شیوه انتخاب نام برای نقشه

یکی دیگر از نام های عجیبی که در بازی پابجی مورد استفاده قرار گرفته است نام erangel است. این نام نیز توسط خالق اصلی بازی یعنی گرین شکل گرفته است. در واقع اسم دختر گرین eryn بوده است که گرین با ترکیب این نام با آنجل این اسم را خلق کرده است.

بازاریابی و تبلیغات صورت گرفته برای پابجی

اکثرا شرکت ها تمایل دارند که برای محصولات خود دست به تبلیغات عظیمی بزنند ولی شرکت bluehole corporation که یکی از شرکت هایی است که در زمینه ارائه بازی برای رایانه و کنسول فعالیت می کند معتقد بود که بازی پابجی نیاز به هیچ گونه تبلیغاتی ندارد و اگر این تبلیغ به وسیله کسانی که این بازی را انجام می دهند صورت گیرد نتیجه بهتری دارد. زیرا اگر بازی خوب نباشد پس به طور مسلم کسی هم آن را تبلیغ نخواهد کرد! ولی هنگامی که قرار بود بازی در حالت موبایل عرضه شود تبلیغاتی در این زمینه در تلوزیون صورت گرفت و پابجی از اولین بازی هایی است که دارای تبلیغات موبایل بود. مخصوصا هنگامی که این بازی پابجی در کشوری همانند هند به تبلیغ رسید جمعیت بالای آن توانست دلیل خوبی برای شناخت بیش تر این بازی گردد.

منطقه pochinki

این منطقه که در نقشه erangel قرار دارد یکی از معروف ترین مناطق آن می باشد. دلیل معروف بودن این منطقه این است که ازجمله مناطق شهری به شمار می رود و در آن ساختمان های زیادی وجود دارد. همین امر موجب شده است که لوت های مناسبی در آن یافت شود. ولی نکته جالب تر این است که چندین روستا به همین نام در روسیه وجود دارند.

بن شدن کاربران

چنان چه کاربری مرتکب خلافی در بازی شود و تقلب کند بازی، شخص را به مدت زمان صد سال از شرکت در بازی منع خواهد کرد!