آموزش تنظیمات گرافیکی پابجی

با این که چند ساله است که از ایجاد بازی پابجی می گذرد همچنان می توان گفت که پابجی یکی از بهترین بازی ها در سری بتل رویال است. در هر حال برای این که بتوانید از بازی به صورت بهتری لذت ببرید دانستن نکاتی درباره گرافیک بازی ضروری است. در این مطلب قصد داریم تا شما را با نحوه تنظیمات گرافیک بازی پابجی آشنا سازیم.

تنظیمات گرافیکی پابجی

برای این که بتوانید بدون مشکل بازی پابجی را انجام دهید و نهایت لذت را از آن ببرید بهتر است که سیستم شما حداقل امکانات زیر را داشته باشد.

پردازنده:

Intel Core i5-4430

کارت گرافیک:

NVIDIA GeForce GTX 960 2GB / AMD Radeon R7 370 2GB

رم:

هشت گیگ

حافظه:

سی گیگ

سیستم عامل:

ویندوز هفت تا ده
اگر بتوان تنظیمات را به خوبی انجام داد می توان نتیجه مناسبی را نیز حاصل نمود.

 

تنظیمات گرافیکی بازی پابجی

همچنین بخوانید درباره نکاتی در خصوص برنده شدن در پابجی

Display mode:

این حالت بهتر است که به صورت پیش فرض یعنی تمام صفحه باقی بماند و تنظیمات آن دست کاری نگردد.

Resolution:

برای تنظیم رزولوشن باید بر طبق resolution صفحه مانیتور خود آن را تنظیم کنید البته کسانی که دارای سیستم قوی نیستند باید از رزولیشن پایین تری استفاده کنند.

Lobby FPS Cap:

با استفاده از این مود مشخص می کنید که فرم ریت در چه میزانی باشد. شما حتی می توانید آن را بسیار نامحدود نیز مورد تنظیم قرار دهید.

In-Game FPS Cap:

این گزینه نیز می تواند هم بسیار نامحدود باشد و هم بر طبق مانیتور مورد تنظیم قرار گیرد. کسانی که مانیتور شصت هرتزی دارند می توانند فریم آن را در حدود شصت بگذارند. هرچه فریم ریت پایین تر باشد محدودیت شما بیش تر خواهد شد.

Brightness:

تنظیمات روشنایی صفحه مانیتور شما کاملا به خودتان بستگی دارد. با این حال هرچه روشنایی بیش تر شود شما قادر به دیدن جزئیات بالاتری خواهید بود.

Render scale:

با تنظیم رزولوشن نیتیو رندر نیز مشخص می گردد. کسانی که آن را در حالت های بالاتر از صد تنظیم می کنند قادر خواهند بود تا تصویر بهتری را برای خود فراهم کنند زیرا resolution با مقدار بالاتری رندر خواهد گشت. با این امر یک نتیجه منفی در پی دارد و آن این است که فریم ریت نامناسب خواهد شد. حال اگر آن را کمتر ازمیزان صد تنظیم کنید کیفیت افت می کند در نتیجه بهتر است تا میزان آن به طور کلی در حالت صد تنظیم گردد. کسانی که می خواهند فرم ریت بالاتری داشته باشند باید آن را تا میزان ۹۰ کاهش دهند ولی باید توجه داشته باشید که آن را از این میزان کمتر نکنید زیرا باعث می گردد تا نتوانید دشمنان را به صورت مناسب تشخیص دهید.

همچنین بخوانید درباره حقایق جالب درباره بازی پابجی

FPS Camera FOV:

با این گزینه می توان مشخص کرد که میدان دید به چه اندازه باشد. هرچه میدان دید بالاتر باشد شما می توانید ناحیه وسیع تری را مشاهده کنید. ولی باید در نظر داشت که هرچه دید وسیع تر گردد اندازه کاراکتر و سایر اشیا در فاصله های دور کوچک تر خواهد بود. بر طبق تجربه کسانی که مدت بیش تری پابجی را بازی کرده اند می توان گفت که انتخاب آن در بین محدوده نود تا صد و سه مناسب خواهد بود. می توان گفت که نود بهترین محدوده برای میدان دید خواهد بود که مشکلی را برای شما ایجاد نمی کند.

Anti-Aliasing:

این آپشن باعث می گردد تا خط محیطی بازی صاف تر باشد. با پایین آوردن این گزینه خط ها زبرتر می شوند و اگر آن را بالاتر ببرید fps افت خواهد کرد. کسانی که دارای سیستم قوی ای نیستند اما می خواهند با بقیه بازیکنان رقابت کنند باید آن را در میزان پایین قرار دهند.

Post-Processing:

این گزینه شامل افکت هایی می شود که باعث می گردد تا کیفیت تصویر بهتر گردد. حتی اگر این مورد را بسیار افزایش دهید باز هم چندان مشهود نخواهد بود. بسیاری از کسانی که این بازی را انجام می دهند این گزینه را بالا نمی برند.

Shadows:

سایه گزینه ای ایست که باعث می گردد فریم ریتتان تغییر کند. هرچه مقدار سایه ها بیش تر باشد گرافیک بازی بهتر خواهد شد ولی به دلیل این که فریم ریت کمتر می شود بسیاری آن را بالا نمی برند. در هر صورت پایین آوردن میزان سایه باید بستگی به سیستم شما داشته باشد. اگر می خواهید آن را کاهش دهید باید میزان آن را ۱ یا ۲ لول کاهش دهید.

Textures:

تنظیمات بافت تکسچر وابسته به vram کارت گرافیک است. برای مثال اگر شما تکسچر را بسیار بالا ببرید فریم تغییری نخواهد کرد . ولی اگر وی رم کارت گرافیک کم باشد هرچه آن را بالاتر ببرید ظاهر بازی بدتر خواهد شد.

Effect:

هنگامی که حوادثی مانند انفجار و … رخ می دهد. این گزینه تعیین کننده افکت این حوادث خواهد بود. همچنین این گزینه باعث می شود که performance کاهش یابد. پس این امکان برای شما فراهم می شود تا آن را بسیار کاهش دهید.